Yöneticiler İş Yaşamında Neden Destek Almalılar?

Posted by | · | Diğer | Yöneticiler İş Yaşamında Neden Destek Almalılar? için yorumlar kapalı

Asıl konu yöneticiler:

Bugünün rekabetçi ve zorlu iş dünyasında çalıştıkları kurumun hedeflerinin gerçekleşmesi,  büyümesi ,  gelişmesi rekabet ortamından kazanarak çıkabilmesi için Yöneticilerin en önemli değerlerinden biridir.

“İş verenler bir yöneticiden  esasen ne bekler?” şeklinde bir soru sorarsak cevap işletmenin vizyon ve değerlerine bağlı kalarak uzun vadeli hedeflerini gerçekleştirebilmesi için kendisine verilen görevleri  takımını sevk ve idare ederek gerçekleştirmesi denilebilir.

Peki burada yöneticinin bunu gerçekleştirebilmesi için yönetmesi gereken sadece ekibi midir? Tabi ki değil!

Yöneticinin tüm bu rekabetçi koşullardan zinde ve zaferle çıkabilmesi için yönetmesi gereken aslında ,

KENDİ İŞYERİNDE AİLESİNDE SOSYAL ÇEVRESİNDE 
Sağlığı Müşterileri Eşi Dostları, Arkadaşları 
Enerjisi Kendi Yöneticileri Çocukları Akrabaları, yakınları 
MotivasyonuEkibi Anne,babası Dernek ve klüpler 
Hobileri Meslektaşları Kardeşleri Sosyal çevrenin beklentileri 
Kişisel hedefleriTedarikçileri Ailenin beklentileri  
Hayalleriİş ve Kariyer hedefleri   

 

Ve belki de atladığımız daha pek çok kişi ve beklenti.Yöneticinin İşyeri, aile ve sosyal çevresini yönetebilmesi için gerekli en önemli konu ise bedensel ve zihinsel dengesini korumak için tüm bu karmaşıklık içinde KENDİNİ  yönetebilmesidir. Zorlu koşullar ve gittikçe artan hedefler zaman zaman bu dengenin yitirilmesine ve doğal olarak performansın düşmesine ve hatta  depresif bir hal almasına  neden olabilir.

Değişmeyen şey şudur başkalarına fayda yaratabilmenin ön koşulu yöneticinin  kendisine iyi bakabilmesidir.Bedensel ve zihinsel sağlığına dikkat eden, iş ile ilgili teknik öğrenim ihtiyaçlarını gideren , yönetimsel alanda  liderlik özelliklerini geliştirebilen yöneticiler uzun soluklu artan bir başarı grafiği gösterebilirler.

Ne dersiniz? Yöneticinin iş yaşamında destek alması tüm dengeleri göz önünde bulundurduğunuzda akıllı bir yatırım olmaz mı?

Havayolu şirketleri uçak havalanmadan önce güvenlik anonslarını yaparken herhangi bir basınç değişiminde oksijen maskelerini önce kendilerine eğer yanlarında çocuk varsa sonra çocuklarına takmalarını anons ederler. Sizce neden?  Bu kural hayatta sadece uçaklarda mı geçerlidir? Bir düşünün!

Murat Bektaşlar
SmartCare


No Comments

Comments are closed.