Sık Sorulan Sorular

Neden destek almaya ihtiyacım var?Bu desteği almak bana ne sağlayacak?
Bugünün rekabetçi ve zorlu iş dünyasında çalıştıkları kurumun hedeflerinin gerçekleşmesi, büyümesi , gelişmesi rekabet ortamından kazanarak çıkabilmesi için Yöneticileri en önemli değerlerinden biridir.

Yöneticinin iş yaşamının bu rekabetçi koşullarından zinde ve zaferle çıkabilmesi için yönetmesi gereken ,

» Kendisi; (Sağlığı,Enerjisi,Motivasyonu,Hobileri,Kişisel Hedefleri,Hayalleri…)

» İşyerinde; Müşterileri,Kendi yöneticileri,Ekibi,Meslektaşları,Tedarikçileri,İş ve kariyer hedefleri…)

» Ailesi; (Eşi,çocukları,anne babası,kardeşleri,ailenin beklentileri…)

» Sosyal Çevresi ; (Dostları,arkadaşları,akrabaları,yakınları,dernek veya üye olduğu klüpler,sosyal çevre beklentileri…)

Yöneticinin İşyeri, aile ve sosyal çevresini yönetebilmesi için gerekli en önemli konu ise kendisini yönetebilmesidir.

Zorlu koşullar ve gittikçe artan hedefler zaman zaman bu dengenin yitirilmesine ve doğal olarak performansın düşmesine ve hatta depresif bir hal almasına neden olabilir.

İş yaşamında herkes kariyerinin belirli dönemlerinde yardıma ihtiyaç duyar.Başarılı yöneticiler ve liderler tüm bu beklentileri yönetirken bilinçli veya değil bir şekilde destek alırlar. Bu bazen bir akıl hocası , bazen bir koç , bazen takım içinde bilgisine ve fikirlerine güven duyduğu bir çalışan , bazen dışarıdan başka bir firma yöneticisi olabilir.

Değişmeyen şey şudur başkalarına fayda yaratabilmenin ön koşulu yöneticinin kendisine iyi bakabilmesidir.Bedensel ve zihinsel sağlığına dikkat eden, iş ile ilgili teknik öğrenim ihtiyaçlarını gideren , yönetimsel alanda liderlik özelliklerini geliştirebilen yöneticiler uzun soluklu artan bir başarı grafiği gösterebilirler.

Ne dersiniz? Yöneticinin iş yaşamında destek alması tüm dengeleri göz önünde bulundurduğunuzda akıllı bir yatırım olmaz mı?

SmartCare'i farklı kılan nedir?
SmartCare modeli yöneticinin veya kurumun zaman zaman ihtiyaç duyduğu danışmanlık, koçluk, eğitim ve terapi desteğini tek bir çatıda toplayan bir yöntemdir.Bunun en önemli nedeni şudur: Bu destekler ayrı  zamanlarda , ayrı kişilerden alındığında bireyin gelişiminde, takibinde açık noktalar bırakabilmektedir ve bu destekleri ayrı ayrı almak zaman ve maliyet açısından her zaman mümkün olamamaktadır.Biz ihtiyacınız ne ise sizi dinliyor, anlıyor ve bu destekleri ihtiyacınıza göre şekillendirip tek bir çatıda sunuyoruz.Size özel yaklaşım…Size özel çözümler…Siz ne zaman isterseniz.
SmartCare Desteği almam için yapmam gereken nedir?
SmartCare desteğinden faydalanabilmek için yapmanız gereken sadece şu basit 4 adımı takip etmek.Ya da kısaca bize +905532033133 nolu telefondan ulaşmak.
1.Ön Görüşme yapmak üzere randevu almak ve öncesinde (mümkünse) Ön Görüşme Formunu göndermek.

2.Ön Görüşme yapmak

3.Danışmanın yazılı olarak size özel teklifi göndermesi

4.Onay ve çalışmalara başlamak

Ön Görüşme Formunu doldurmaya neden ihtiyacım var?
Sizi daha fazla dinlemek ve ihtiyaçlarınıza odaklanmak istiyoruz. Bu nedenle Ön Görüşme formundaki bazı sorularımızı yanıtlayarak bize göndermeniz görüşmeden önce şu faydaları sağlar.

Sizi genel bilgileriniz ile tanımamıza, yüz yüze yapılacak ön görüşmenin zaman ve odaklanma açısından daha verimli geçmesine, beklenti veya çözülmesini istediğiniz meselelerinizi özetlemenize, danışmanın bu bilgiler ışığında koçluk ve yönetim danışmanlığı ile ilgili konularda toplantıya daha hazır gelmesine yardımcı olur.

Eğer doldurmak istemez iseniz hiç sorun değil 🙂 Bize sadece bir mesaj atmanız yeterli. Uygun olan bir yer ve vakitte sizi ziyaret ederiz.

Ön Görüşme nedir? Yapmamız neden gerekli? Ücreti nedir? Bilgi verirmisiniz.
Ön Görüşme ÜCRETSİZDİR.Yöneticilerin ihtiyaç duydukları koçluk ve danışmanlık desteğini en etkili ve verimli bir şekilde alabilmeleri için gerekli en önemli başlangıç adımıdır.Ön görüşmeden elde edilecek en önemli faydalar şu şekildedir;

Yönetici ve Kurumlar için;

» Danışmanı tanımak ve uyumunu görmek

» Danışmanın iletişim yeteneğini ve tarzını deneyimlemek

» Süreç ile ilgili genel bilgi elde etmek

» Hangi konularda destek alıp alamayacağını öğrenmek

Danışman için;

» Yöneticiyi aktif dinleyerek beklentisini ve isteğini tam olarak anlayabilmek

» Yöneticinin davranış ve tutumunu gözlemlemek

» Yöneticiyi tanımak ve uyumu görmek

» Hangi konularda destek verip veremeyeceğini yönetici ile paylaşmak

» Çalışma süresini tespit edebilmek için veri toplamak

Ön görüşme iletişim şekli ve süresi ve yeri hakkında

» Ön görüşme tercihen karşılıklı yüz yüze yapılır.

» Mesafenin uzak olması durumunda SKYPE/FaceTime üzerinden görüşme yapılabilir.

» Tercihen öncesinde Ön Görüşme Formu doldurulmuş olmalıdır.Bu şekilde danışman – yönetici koçu sizin ile ilgili kısa bir ön bilgi edinmiş olur ve görüşmenin verimliliğini arttırır.Ön görüşme  beklentiler ve sorulara göre 30dk – 90dk arası sürebilir.

» Yöneticinin kendini rahat hissedeceği ve bire bir kendini ifade edebileceği tercihen sürekli içinde bulunduğu iş ortamından uzak bir mekan tercih edilmelidir.Tercih ederseniz SmartCare Ofisimizde kahvemizi içerken görüşmemizi yapabiliriz.

Birebir çalışmalar ne kadar zaman alıyor? Koçluk ve Yönetici Danışmanlığı ile ilgili kaç görüşme yapılması gerekir?
Çalışmalar birebir 60-90dk arası değişebilmektedir.Eğer işletme ve süreçlerinde koçluk ve danışmanlık ile ilgili çalışma yapılıyorsa danışman zamanının büyük bölümünü destek verilen işletme/ekibin içinde geçirebilir.Destek istenen konunun içeriğine göre süreç 6 hafta ile 6 ay arasında değişebilmektedir.Bu süreç içinde kaç görüşme yapılacağı danışman tarafından önerilir ve destek alan yönetici ile anlaşarak belirlenir.
SmartCare süreci temel olarak nasıl işliyor?
Koçluk ve danışmanlık süreçleri temel olarak işletme ve bireyin ihtiyacına bağlı olarak oluşturulur.Esasen Ön görüşme ile başlar.Anlaşmanın ardından ihtiyaca göre mevcut durum gözen geçirilir ve hedeflerde netlik sağlanır ve el sıkışılır.Sonrasında en etkili çözümü sağlamak adına bir aksiyon planı oluşturulur.Planlar hayata geçirilir ve birebir çalışmalarda değerlendirilir.Hedefler ve kazanımlar değerlendirilir ve başarının ardından süreç sonlandırılır.
SmartCare koçluk ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanın bana maliyeti nedir?
SmartCare desteğinden faydalanmanızın size maliyeti tamamı ile ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bu nedenle Ön Görüşme toplantısının yapılması en önemli adımlardan biridir. Ücretsiz olan bu görüşmede Danışman – yönetici koçu sizi dinleyecek , ihtiyaçlarınızı anlayacak, beklentilerinizi alacak ve size uygun koçluk ve danışmanlık hizmetleri ile ilgili yazılı bir teklifi sunacaktır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak örneğin iş planlaması, hedeflendirme , önceliklendirme gibi konularda birkaç görüşmede çözüm sağlanabilirken ,temel iş süreçlerinin iyileştirilmesi gibi konular daha uzun soluklu olurlar.İzin verin sizi dinleyelim ve anladıktan sonra size özel olacak teklifimizi görün.Kararı siz verin…  

Size daha fazla yardımcı olabilmemiz için lütfen bize yazın…

Koçluk Soruları